661 853 017  
brak

Kontakt Sołtys
Gościm 139

Radosław Zemsta
Ważne informacje dotyczące dystrybucji węgla‼️
✅W związku z procedowaną ustawą rządową umożliwiającą samorządom dystrybucję węgla, Gmina Drezdenko przygotowuje się do zapewnienia zainteresowanym mieszkańcom niezbędnych dostaw węgla w przypadku dostępności tego surowca na rynku.
✅Należy podkreślić, że według założeń ustawy zakupu węgla w preferencyjnej cenie będą mogli dokonać mieszkańcy, którzy spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego.
Chodzi o osoby, którym wypłacono lub przyznano dodatek węglowy lub które mają wpisane albo zgłoszone źródło węglowe jako główne źródło ogrzewania domu w Centralnej Ewidencji Emisyjności Ciepła.
✅Ustalono, że ilość paliwa stałego (węgiel kamienny), które może pozyskać na preferencyjnych warunkach jedno gospodarstwo domowe wynosi:
Do dnia 31 grudnia 2022 r. - do 1,5 tony
Od dnia 01 stycznia 2023 r. - do 1,5 tony
Według informacji jakie posiadamy na dzisiaj niedostępny będzie ekogroszek, który stosowany jest do kotłów z podajnikiem retortowym.
✅Uprawnieni mieszkańcy mogą zgłaszać swoje potrzeby (podając imię i nazwisko, dokładny adres, nr kontaktowy oraz ilość węgla – maks. 3 tony)
- osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Drezdenku w dni robocze od godz. 07:00 do godz. 15:00
- telefonicznie pod numerem telefonu: 95 762 16 51,
- na adres poczty email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
✅Pozyskane informacje pomogą wstępnie oszacować skalę potrzeb uprawnionych osób zainteresowanych zakupem węgla w ramach tzw. zakupu preferencyjnego. Przekazanie takiej informacji nie należy traktować jako tożsame ze złożeniem ostatecznego zapotrzebowania, gdyż stosowne rozporządzenie określi wzór wniosku.
✅W momencie uruchomienia przez Gminę Drezdenko sprzedaży i dystrybucji węgla konieczne będzie złożenie właściwego wniosku o zakup węgla w preferencyjnej cenie. O dalszych szczegółach realizacji wsparcia mieszkańców w zakresie zakupu węgla przez samorząd Gminy Drezdenko będziemy informowali na bieżąco, po otrzymaniu informacji z Ministerstwa Aktywów Państwowych lub innych decyzyjnych podmiotów.
✅Gmina Drezdenko jest w stałym kontakcie z lokalnymi przedsiębiorcami zajmującymi się sprzedażą węgla, którzy zgłosili gotowość do pomocy w dystrybucji węgla.
✅Musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż w tej chwili gmina nie posiada informacji kiedy dostępny będzie węgiel na preferencyjnych warunkach.